Bejelentkezés
elfelejtett jelszó - regisztráció

Alkotó: Lelkes Miklós
Alkotások száma: 1971
Regisztrált: 2011-09-25
Belépett: 2021-03-13
Publikált rovatok
Irodalmi rovat
-Gyermekrovat (Mesék) (203)
-Egyéb prózai alkotások (580)
-Mese (283)
-Dalszövegek (3)
-Gyermekrovat (Versek) (33)
-Versek (864)
-Társalgó (5)
Feltöltve: 2019-04-03 17:12:41
Megtekintve: 5667
Lelkes Miklós Zsolt: Amazóniai rejtély. Underground Kiadó, 2016.
Lelkes Miklós Zsolt: Amazóniai rejtély. Underground Kiadó, 2016.
Link: http://undergroundbolt.hu/amazoniai-rejtely

Sok minden együtt teszi rendkívül izgalmassá a Szerző fenti kalandregényét. Egy titokzatos körülmények között meghalt argentin tábornok levele, és benne rejtjelezett öröksége indítja el a cselekménysort, amelyben a világra szóló értékű inka aranyszobrok holléte, kutatása csak látszólag van a középpontban. Hamarosan kiderül: valójában Argentínáért folyik a közdelem, a hatalomért, előbb annak határain túl, majd ebben a dél-amerikai országban.

A főszereplők rendkívüli, mégis hús-vér emberek. Egyesek a Szerző más kalandregényeiből ismertek, mint a két francia, Gerard Lynx katonatiszt, és Clément Ficnon magánnyomozó (utóbbi nagyságrendekkel több ennél, ez a címe inkább álöltözetének része). Nem sorolom fel a könyv érdekes alakjait, de közülük mindenképpen meg kell említenem a két argentint, Gomez ezredest, az eleinte csak kis csapat vezetőjét, és Ramirez századost, az "ezerszemű, ezerfülű, ezerkarú embert". Utóbbi mögött, bár Gomez beosztottja, feltűnés nélkül ugyan, de nem akármilyen nagyhatalom áll.

A cselekményt nem ismertetem, de a 25 fejezetből, a fejezet számával, néhányat ideírok: 4. Hites feleség is lehet hitetlen, 6. Árulni, - de elárulni?, 9. A vilcabambai merénylet, 11. Neveket akarunk hallani!, 14. Honnan fúj a szél a Titicaca-tónál?, 16. Argentína földjén, 18. Művészettörténész fegyverben, 21. Kalóz utód, hová hajózz?

A regényben egy különös szerelem is van, - de maradjon titok, hogy mivel végződik.

Lelkes Miklós Zsolt kalandregényei stílusukban egészen mások, mint Rejtő Jenő (P. HOWARD) élvezetes munkái. A tragikus sorsú Rejtő könyvei bármily évszakra pompás habos torták, és tartalmukra sem állítható, hogy kizárólagosan csak a szórakoztatást szolgálják. Ám, anélkül, hogy ebben az esetben a szinte kétféle műfajnak tekinthető kalandregény félét összehasonlítanám, előttem, mivel a Szerző minden könyvét olvastam (és Rejtő könyveit is), világos: a Rejtő Jenő könyveivel való összehasonlításnál a Szerzőnek nem kell szégyenkeznie. Az ő könyvei mások, úgy szórakoztatóak, hogy lényegében reálisak, humoruk, ha finomabb is, megtalálható, cselekményük sodra sem marad el Rejtő műveihez viszonyítva, bennük pedig tág a világra nyitott ablak.

Ez a „világra nyitott ablak” pedig nagyon fontos, mert „négy fal között” nem tud sokáig megmaradni az, aki gondolkodik.

L. M. F.

(2019)
Hozzászóláshoz jelentkezz be vagy regisztrálj!